Képzések

Awareness Program

Digitális Önvédelmi Program ®

Elkötelezettek vagyunk abban, hogy minden korosztályt és szektort felvértezzünk a kibertérből érkező fenyegetések ellen. A képzési programunk célja, hogy ne csak tudást adjon, hanem hosszú távú digitális biztonságot és önbizalmat építsen – akár az egyén, akár a vállalat szintjén. Legyen szó gyerekek közösségi média-fogyasztási szokásairól vagy egy kibertámadások ellen immunissá váló vállalatról, mi biztosítjuk, hogy a résztvevők valós helyzetekre készüljenek fel, és mindennapi életükben vagy vállalati gyakorlatukban képesek legyenek a megszerzett tudást hasznosítani.

Nem csak egy képzes!

A tudás átadásán kívül célunk a szemlélet formálás nemcsak tudást ad, hanem törekszik a gondolkodásmód megváltoztatására.

Kreatív oktatás

Unalmas előadások helyett, életszerű, gyakorlati oktatást biztosítunk.

Kryptone Kids ®

Gyerekek

A digitális világ ma már a gyermekek mindennapjainak szerves része – tanulás, szórakozás és kapcsolattartás terén egyaránt. Fontos, hogy ezt biztonságosan és felelősségteljesen tudják használni. Célunk, hogy a fiatalok ne csak felismerjék az internet veszélyeit, hanem magabiztos készségekkel rendelkezzenek a kockázatok kezelésére.

N—01
Az Online tér veszélyei
Az online világban a személyes adatok a legértékesebb “valutáink”: ha kiszivárognak, identitáslopás, pénzügyi csalás, zaklatás vagy akár zsarolás áldozatává válhatunk.


Minden online tevékenység (keresések, posztok, vásárlások, helyzetadatok) nyomot hagynak – akár évekre. Hackerek, hirdetők vagy akár munkáltatók ezt elemezhetik.

N—02
Láthatatlan kapcsolat

A kapcsolatteremtés rejtett veszélyekkel jár: anonimitás mögött csalók, adathalászok vagy érzelmileg manipuláló személyek bújhatnak meg. A túlzott bizalom adatkiszivárgáshoz, csaláshoz vagy lelki sérülésekhez vezethet.

N—03
A Social Média veszélyei

Adathalászat, hamis tartalmak terjesztése, képernyőfüggőség és a valós kapcsolatok elhanyagolása – mind a mentális egészségét kockáztatja.

N—04
Cyberbullying

Az online zaklatás (fenyegetés, megalázó tartalmak terjesztése, kirekesztés) tönkreteheti az áldozat önbecsülését, hosszantartó szorongáshoz vagy súlyosabb mentális krízishez vezethet. Anonimitás mögül bárki bántalmazhat, a tartalmak pedig örökre fennmaradhatnak.

Ajánlott képzések korcsoportok szerint

Kicsik

13 éves korig

Fiatalok

13 éves kortól

Alkalmazkodó tematika

Képzéseinket, mindig a megadott célcsoporthoz igazítjuk.

Kryptone School ®

Tanárok / Szülők

A gyerekek védelme nem csak technikai kérdés, hanem társadalmi együttműködés és folyamatos dialógus. A cél nem az, hogy tiltsunk, hanem a bizalmon alapuló, felkészült nemzedék nevelése, amely önállóan biztonságosan navigál a digitális világban. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy a pedagógusok és szülők megbízható tudást kapjanak az internetbiztonság és a cyberbullying megelőzés terén.

N—01
Az Internet sötét oldala

Az internet számos izgalmas lehetőséget kínál a gyerekek számára, de komoly veszélyeket is rejt. Káros tartalmakkal, átverésekkel, ismeretlenekkel való kapcsolatfelvétellel és adatlopással is találkozhatnak. Fontos a szülői odafigyelés és a biztonságos internethasználati szokások kialakítása.

N—02
Online ragadozók

Anonim módon vadásznak gyermekeinkre az interneten. Céljuk lehet csalás, zsarolás, szexuális manipuláció vagy egyszerűen mások megalázása. Gyakran álprofilok mögé bújva nyerik meg a bizalmat, majd kihasználják a sebezhetőséget.

N—03
Tudatos Social Média használat

Az internet nem felejt – és amit a gyermekeink ma online tesznek, holnap már visszavehetetlen lehet. Egy meggondolatlanul megosztott kép, egy sértő megjegyzés vagy egy bizalmas információ akár életekre megváltoztathatja a jövőjüket.

N—04
Cyberbullying felismerése

Hogyan ismerjük fel az áldozatot és a zaklatót? Mit tehetünk, hogy segítsünk?

A Digitális Önvédelmi Program ®, többek között ezekre a kérdésekre is választ ad.

Kryptone Business ®

Cégek és magánszemélyek

Célkitűzésünk, hogy segítjük a vállalatokat egy biztonságtudatos digitális kultúra kialakításában. Programjaink hozzájárulnak a munkatársak kiberbiztonsági ismereteinek fejlesztéséhez, csökkentve az emberi tényezőből eredő kockázatokat, miközben elősegítik a felelős online kommunikációt és viselkedést.

Hogyan?

Tudatos felhasználói viselkedés kialakítása.

Mivel?

Adatvédelem és biztonságos eszközhasználat.

Miért?

Fontos a jelszóbiztonság és a kétlépcsős azonosítás.

Milyen esetben?

Social engineering és adathalászat elleni védelem.

Érdekel a képzés!

Árainkkal és képzéseinkkel kapcsolatos további információkért érdkelődjön elérhetőségeink egyikén.